Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 4 Закона Украины "О сборе на развитие виноградарства, садоводства и хмелеводства" (относительно зачисления средств сбора)

Заключение к проекту закона Украины от 18.05.2011 № 8526
Дата рассмотрения: 14.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону про внесення змін до статті 4 Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" (щодо зарахування коштів збору)

У законопроекті пропонується привести норми Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" в частині порядку зарахування до бюджету зазначеного збору у відповідність до вимог Бюджетного кодексу України, визначивши, зокрема, що збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства сплачується до Державного бюджету України, а не на спеціальний рахунок Державного казначейства України як передбачено чинною нормою Закону.

Головне управління не заперечує проти внесення законодавчої пропозиції. Водночас не можемо погодитися з наведеними у Пояснювальній записці аргументами на користь внесеного проекту. Зокрема, в ній стверджується, що у Податковому кодексі України збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства не включений до загальнодержавних податків і тому при його стягненні до бюджету необхідно керуватися п. 2 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" цього ж Кодексу, яким регулює сплату обов'язкових платежів, не передбачених цим Кодексом, але які встановлені законодавчими актами України як обов'язкові платежі до набрання чинності цим Кодексом та справляються за правилами, встановленими цими законодавчими актами України.

Звертаємо увагу на те, що збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства включений до переліку загальнодержавних податків та зборів (підпункт 9.1.15 пункту 9.1 статті 9 Податкового кодексу України), а згідно з пунктом 4 підрозділу 10 Розділу XX "Перехідні положення" Кодексу до 1 січня 2015 року цей збір справляється до Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства".

Опрос