Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный и Лесной кодексы Украины относительно сохранения лесов

Заключение к проекту закона Украины от 12.05.2011 № 8489
Дата рассмотрения: 21.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 08 лютого 2012 року розглянув повернутий Президентом України на повторний розгляд Закон України "Про внесення змін до Земельного та Лісового кодексів України щодо збереження лісів" (далі - Закон), прийнятий Верховною Радою України 22 грудня 2011 року.

Президент України підтримує необхідність удосконалення механізму державного управління у сфері поводження з лісами, але не погоджується з положеннями Закону щодо позбавлення сільських, селищних, міських рад повноважень розпоряджатися землями (лісами) в межах населених пунктів до розмежування земель державної та комунальної власності (зміни до пункту 12 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України) і надання їх Кабінету Міністрів України. Також, всупереч статті 9 Лісового кодексу України визначено, що ліси в межах населених пунктів перебувають у комунальній власності, крім лісів, що перебувають у державній або приватній власності. Тож наведеним положенням Закону Кабінет Міністрів України уповноважується розпоряджатися комунальною власністю.

Президент України зазначає, що такий підхід порушує Конституцію України та звужує права місцевого самоврядування і у зв'язку з цим пропонує абзац одинадцятий підпункту 1 пункту 1 Закону України "Про внесення змін до Земельного та Лісового кодексів України щодо збереження лісів" виключити

Разом з тим, Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України відмічає, що у прийнятому Законі враховано, що право комунальної власності на ліси набувається при розмежуванні в установленому законом порядку земель державної і комунальної власності, що відповідає змісту статті 11 Лісового кодексу України "Набуття права комунальної власності на ліси". Тому виключення з повноважень органів місцевого самоврядування права розпоряджатися лісами у межах населених пунктів є тимчасовим заходом (до завершення розмежування земель державної і комунальної власності), що врегульовує існуючу на цей час ситуацію відповідно до чинного законодавства.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос