Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно мер по охране труда)

Заключение к проекту закона Украины от 12.05.2011 № 8485
Дата рассмотрения: 07.07.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 5 липня 2011 року (протокол N 69) розглянув проект Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо заходів з охорони праці), поданий народними депутатами України В. Г. Хара, Т. В. Єгоренком (реєстр. N 8485 від 11.05.2011 р.).

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до статей 87, 89 та 90 Бюджетного кодексу України включити видатки на охорону праці та промислову безпеку до видатків державного бюджету та видатків, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, та здійснюються з бюджетів Автономної Республіки Крим, обласних, районних бюджетів, бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення.

Крім того, законопроектом пропонується внести зміни до статті 29 Кодексу, а саме перелік доходів загального фонду Державного бюджету України доповнити надходженнями коштів від штрафних санкцій, що застосовуються до юридичних та фізичних осіб за порушення законодавства з охорони праці.

Слід зауважити, що підпунктом 22 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду державного бюджету вже віднесені кошти від санкцій (штрафи, пеня тощо), що застосовуються відповідно до закону (крім штрафів, визначених пунктами 11, 12 і 13 частини першої статті 69 цього Кодексу, та штрафів, що зараховуються до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України). Кошти від штрафних санкцій за порушення законодавства з охорони праці належать до цього виду доходів бюджету, а відтак, виділяти такі штрафні санкції окремою позицією є недоцільно.

Стосовно визначення видатків, які здійснюються на охорону праці та промислову безпеку, окремим напрямом, слід зазначити, що статтею 19 Закону України "Про охорону праці" унормовані засади фінансування зазначених заходів, а саме визначено, що фінансування охорони праці здійснюється роботодавцем, та визначені розміри витрат, які повинні спрямовуватися на зазначену мету. Зокрема, на підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, витрати на охорону праці передбачаються в державному або місцевих бюджетах і становлять не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці. Тобто, бюджетні установи при визначенні видатків для забезпечення покладених на них функцій мають передбачати і видатки на охорону праці.

Відповідні видатки бюджетів в залежності від характеру виконуваних заходів здійснюватимуться відповідно до видаткових повноважень, визначених статтями 87, 89 та 90 Бюджетного кодексу України. У зв'язку із зазначеним, внесення змін до Бюджетного кодексу України, запропонованих законопроектом, є недоцільним.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України зазначає, що до законопроекту слід отримати відповідний висновок Кабінету Міністрів України, в тому числі щодо впливу пропозицій проекту на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини. При цьому, згідно з висновком ГНЕУ за своїм змістом законодавчі пропозиції не узгоджуються з вимогами частини 2 статті 8 Бюджетного кодексу України.

Міністерство фінансів України не підтримує прийняття цього законопроекту.

Опрос