Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий" (относительно правил продажи алкогольных напитков в санаторно-курортных и оздоровительных заведениях)

Заключение к проекту закона Украины от 04.05.2011 № 8465
Дата рассмотрения: 17.05.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо правил продажу алкогольних напоїв у санаторно-курортних та оздоровчих закладах) (реєстраційний N 8465)

Змінами, що вносяться до статей 152, 153 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", пропонується дозволити продаж та споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у спеціально відведених місцях на території санаторно-курортних та оздоровчих закладах, за винятком дитячих, а також у кафе та барах, що знаходяться на території санаторно-курортних та оздоровчих закладів, за винятком дитячих.

За результатами аналізу законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження.

Слід зазначити, що поданий законопроект спрямований на регулювання тих питань, які пропонувалися врегулювати в законопроектах, що раніше вносилися на розгляд Верховної Ради України (N 2735 від 09.07.2008 р. "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", N 2735-1 від 16.09.2008 р. "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", N 5123 від 11.09.2009 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо забезпечення здорового способу життя), N 5230 від 15.10.2009 р. "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо посилення контролю продажу алкогольних та тютюнових виробів), N 7372 від 17.11.2010 р. "Про Концепцію державної політики запобігання шкідливому вживанню алкоголю населенням України на період 2011 - 2020 рр.", N 8404 від 19.04.2011 р. "Про внесення змін до статті 153 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів").

Проте, вищезазначені законопроекти мали на меті обмеження місць, де дозволяється продаж і вживання алкогольних напоїв, у той час як законопроект, що розглядається, - на розширення. За змістом пояснювальної записки запропоновані зміни вносяться "з метою розширення переліку об'єктів харчування та санітарно-курортних і оздоровчих закладів, крім дитячих, на території яких можна споживати та продавати спиртні напої".

На думку управління, законодавча пропозиція, з одного боку, не повною мірою "вписується" у формат державної політики, спрямованої на зменшення вживання алкогольних виробів, з другого - вона має право на існування, оскільки чинне законодавство не забороняє розташування на території санаторно-курортних та інших оздоровчих закладах ресторанів, барів, кафе, які реально не можуть існувати без реалізації алкогольної продукції. Тому, на думку управління, існуюча редакція відповідних положень чинного Закону, до яких вносяться зміни, дійсно потребує відповідного коригування.

Опрос