Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О природно-заповедном фонде Украины" (относительно экологического и охотничьего туризма)

Заключение к проекту закона Украины от 19.04.2011 № 8405
Дата рассмотрения: 20.05.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (щодо екологічного та мисливського туризму) (реєстр. N 8405 від 19.04.2011 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до статей 18, 21, 26, 40 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", за якими в заповідних зонах, буферних зонах, зонах антропогенного ландшафту біосферних заповідників, зонах стаціонарної рекреації національних природних парків, на території заказників та в охоронних зонах територій та об'єктів природно-заповідного фонду має дозволятися екологічний та мисливський туризм. Також у проекті міститься пропозиція щодо надання органам місцевого самоврядування права погоджувати проекти організації території біосферних заповідників та охорони їх природних комплексів. Метою проекту є забезпечення узгодженої політики щодо охорони природних ресурсів та їх раціонального використання.

Проект викликає наступні зауваження.

Насамперед, слід відзначити, що у тексті законопроекту не наводиться визначення понять "екологічний туризм", "мисливський туризм", що не дає можливості чітко оцінити відповідність цих видів туризму умовам охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду, на яких вони мають бути дозволені.

Також вважаємо, що будь-яке рішення про послаблення охоронного режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема шляхом звуження дії загальної заборони на мисливство, яка за проектом не буде поширюватися на мисливський туризм, повинно прийматися лише з урахуванням обгрунтованих висновків державної та громадської екологічної експертизи. Це тим більше важливо, що з моменту встановлення Законом України "Про природно-заповідний фонд України" від 21.01.2010 р. заборони на мисливство на відповідних територіях природно-заповідного фонду, що мала на меті саме покращення охорони цих територій, пройшло не так вже й багато часу.

Опрос