Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно устранения чрезмерного государственного регулирования в сфере автомобильных перевозок

Заключение к проекту закона Украины от 15.04.2011 № 8397
Дата рассмотрения: 11.05.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень"

Законопроектом пропонується внесення змін до статей 121, 126, 1271, 128, 221, 222, 255, 260, 267, 2652, 2653 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), до Законів України "Про міліцію", "Про дорожній рух", "Про автомобільний транспорт", "Про страхування", "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Проект передбачає скасування проходження державного технічного огляду транспортних засобів, що не використовуються у комерційній діяльності, обов'язкової наявності у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально посвідченої довіреності на управління транспортним засобом. Крім того, запропоновані зміни передбачають подальше врегулювання підстав та порядку зупинки та перевірки працівником міліції транспортного засобу.

При роботі над цим законопроектом слід врахувати, що на розгляді в Верховній Раді України в цей час знаходиться законопроект N 8223 від 14 березня 2011 р., яким запропоновано внесення змін до ст. 121 та інших статей КУпАП щодо уточнення розмірів стягнення для громадян за непроходження своєчасно обов'язкового державного технічного огляду та внесення змін до тих же статей Законів України "Про міліцію", "Про дорожній рух" та "Про автомобільний транспорт", які пропонується змінити цим законопроектом. Те ж саме стосується законопроекту N 5139 від 16 вересня 2009 року, яким запропоновано внесення змін до ст. 121 та інших статей КУпАП та внесення змін до тих же статей Законів України "Про дорожній рух", "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Внесенню змін до законів України щодо скасування державного технічного огляду присвячений законопроект N 5066 від 12 лютого 2010 року. Законопроект N 8199 від 03 березня 2011 р. також має той же предмет регулювання, що і законопроект, який розглядається. Законопроекти N 6480 від 03 червня 2010 р., N 5220 від 12 жовтня 2010 р., N 4403 від 23 квітня 2009 р., N 4435 від 30 квітня 2009 р., передбачають внесення змін до тих же самих статей КУпАП, що і даний законопроект. За таких умов доцільно було розглядати ці законопроекти разом. В протилежному випадку Верховна Рада буде змушена розглядати десятки фрагментарних законопроектів у той час, коли всі подібні питання можна вирішити за один раз.

Проаналізувавши законопроект, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне висловити до нього такі зауваження і пропозиції.

Зауваження загального характеру

1. Оцінюючи доцільність змін, запропонованих законопроектом, слід звернути увагу на те, що основними чинниками, які впливають на рівень безпеки дорожнього руху, є людина - учасник руху, автомобільні дороги та навколишнє середовище, а також транспортний засіб - його конструктивні особливості і технічний стан. Дорожньо-транспортну пригоду (далі - ДТП) можна розглядати як результат збоїв в цих чинниках або порушень їх взаємодії. В Пояснювальній записці до законопроекту наводяться статистичні дані, за якими доля ДТП, зумовлених технічною несправністю транспортних засобів, складає 0,3 %. Але за іншими оцінками стан транспортного засобу може бути причиною ДТП у 10 - 25 % випадків. Технічний стан транспортного засобу може бути як безпосередньою причиною ДТП, так і опосередковано впливати на збільшення ризику її виникнення або на погіршення її наслідків. Досить показовим є приклад Швеції. Попри те що лише 5 % ДТП у цій країні відбувались виключно через технічну несправність автомобіля, в 1993 році був запроваджений обов'язковий періодичний огляд для громадського транспорту, а з січня 1995 року - для всіх зареєстрованих автомобілів.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос