Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О жилищно-коммунальных услугах" (относительно совершенствования системы управления жилищным фондом и решения отдельных вопросов в сфере предоставления жилищно-коммунальных услуг)

Заключение к проекту закона Украины от 14.04.2011 № 8391
Дата рассмотрения: 20.05.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо вдосконалення системи управління житловим фондом та вирішення окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг)" (реєстр. N 8391 від 14.04.2011 р., внесений народними депутатами України В. А. Бондиком, В. О. Барановим, Е. А. Прутніком та ін.)

У проекті пропонується внести до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" ряд змін, які спрямовані на створення умов для формування і розвитку нової системи управління та утримання житлового фонду, а також надання житлово-комунальних послуг.

Розглянувши проект, Головне управління в цілому підтримує його прийняття. Зазначимо, що в умовах відкладення питання про прийняття нового Житлового кодексу України прийняття запропонованих змін дозволить провести апробацію нового механізму управління та утримання житлового фонду, з тим щоб за наслідками їх застосування внести необхідні уточнення до проекту ЖК України. Разом з тим, вважаємо за доцільне висловити щодо змісту поданого законопроекту наступні зауваження та пропозиції.

Загального плану

1. Звертаємо увагу на необхідність визначення у проекті змісту управління будинком, через те пропонуємо доповнити частину 1 нової редакції ст. 23 визначенням тих дій, які складають зміст управління будинком, взявши за основу, наприклад, частини 3 - 5, 15 та 16 цієї статті, а також пункти 2 - 8, якими доповнюється частина 2 ст. 25. У зв'язку з цим структура статті має бути дещо зміненою: у частині 1 визначити право власника управляти належним йому будинком та зміст цього права; у частині 2 - право власника доручати це іншим особам; у частині 3 - порядок прийняття власником рішення про управління, і далі - порядок прийняття відповідного рішення зборами власників (співвласників) житлових та нежитлових приміщень у будинку, який краще перенести в окрему статтю.

Крім цього, проект доцільно доповнити визначенням змісту та умов договору про надання послуг з управління будинком, як це зроблено, наприклад, у ст. 26 цього Закону щодо договору між виконавцем/виробником житлово-комунальних послуг та споживачем. Вважаємо також, що окремо слід визначитися щодо підстав та порядку припинення такого договору.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос