Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 10 Закона Украины "О пожарной безопасности" (относительно декларативного принципа)

Заключение к проекту закона Украины от 14.04.2011 № 8388
Дата рассмотрения: 14.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про пожежну безпеку" (щодо декларативного принципу) (реєстр. N 8388 від 14.04.2011 року, внесений народним депутатом України К. М. Ляпіною)

Згідно з поданим проектом ст. 10 Закону України "Про пожежну безпеку" доповнюється нормою, за якою пропонується дозволити підприємствам, які належать до категорії пожежонебезпечних об'єктів, починати здійснювати свою діяльність за декларативним принципом за умови укладення договорів добровільного страхування відповідальності перед третіми особами. Крім цього, пропонується включити до вказаної статті нову частину, згідно з якою підставою для видачі дозволу є висновок за результатами оцінки протипожежного стану, що проводиться органом державного пожежного нагляду або суб'єктом господарювання, який одержав ліцензію на проведення такої оцінки.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

Насамперед слід звернути увагу на те, що у Законі України "Про пожежну безпеку" такий термін як "пожежонебезпечні об'єкти" не використовується. Якщо ж у проекті йдеться про новостворені підприємства, які належать до категорії вибухопожежонебезпечних, то, на нашу думку, укладання договору добровільного страхування відповідальності перед третіми особами не може бути підставою для початку діяльності таких підприємств без дозволу органу пожежного нагляду. Це пояснюється тим, що згадане страхування регулює лише питання відповідальності цього підприємства перед третіми особами у випадку настання страхового випадку, і не визначає відповідність підприємства вимогам пожежної безпеки.

Крім цього, слід звернути увагу на те, що п. 14 частини 1 ст. 7 Закону України "Про страхування" встановлене обов'язкове страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аваріями на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти та об'єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру.

Опрос