Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты (относительно защиты населения и информационного пространства от негативного влияния)

Заключение к проекту закона Украины от 08.04.2011 № 8371
Дата рассмотрения: 19.05.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань свободи слова та інформації на засіданні 18 травня 2011 року розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту населення та інформаційного простору від негативного впливу), реєстраційний N 8371 від 08.04.2011 р., внесений народними депутатами України Унгуряном П. Я., Царьковим Є. І., Дубілем В. О., Олійником В. М., і рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

Зазначений законопроект спрямований на захист населення та інформаційного простору від негативного впливу окультно-містичних послуг знахарів, чаклунів, шаманів, магів, екстрасенсів, ворожок, спіритів, астрологів, чаклунів, віщунів та інших осіб, що оголошують себе, або що вважають себе здатними передбачати долю, впливати на людей, духовний світ, майно, довкілля шляхом використання надприродних здібностей або сил.

Комітет зазначає, що законопроект має недоліки, зокрема, необхідно доопрацювати термінологічний апарат проекту закону, оскільки у ньому, вживаються терміни, між значеннями яких важко знайти відмінність: "оголошують себе" та "вважаються здатними". Саме тому Комітет і пропонує, прийнявши законопроект у першому читанні за основу, доопрацювати його при підготовці до другого читання.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно направити на доопрацювання.

Опрос