Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О продовольственной безопасности Украины

Заключение к проекту закона Украины от 28.04.2011 № 8370-1
Дата рассмотрения: 17.05.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

В Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин розглянуто 17 травня 2011 року проекти Законів України "Про основи продовольчої безпеки України", реєстр. N 8370 від 08.04.2011, поданий народним депутатом Кравченком М. В. та "Про продовольчу безпеку України", реєстр. N 8370-1 від 28.04.2011, поданий народними депутатами Калетніком Г. М., Терещуком С. М., Бортом В. П. і Сідельником І. І.

Законопроекти покликані визначити правові, економічні та організаційні основи діяльності держави, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні продовольчої безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз та встановлює відповідальність держави за належний рівень харчування населення.

В Україні на державному рівні відсутній єдиний базовий законодавчий акт, що визначає основи продовольчої безпеки держави. Державне законодавство регулює лише окремі положення по забезпеченню продовольчої безпеки. Також не сформована належна інституційна база формування стійкого балансу виробництва й конкурентного перерозподілу продовольства в суспільстві, що обмежує регулятивні можливості державних інститутів на відповідних ринках. Проблема продовольчої безпеки потребує законодавчого, інституційно-правового врегулювання, адже в законодавстві навіть відсутнє унормоване визначення терміну "продовольча безпека", а також нормативно-правова визначеність параметрів продовольчого забезпечення населення, що ускладнює проведення реальної оцінки стану продовольчої безпеки та формування об'єктивної політики держави.

Між законопроектами є ряд відмінностей. Відмінними особливостями проекту закону реєстр. N 8370-1 від проекту 8370 є гнучкість при формуванні продовольчої безпеки залежно від зміни соціальних, економічних та екологічних умов, використання існуючих державних установ для формування, регулювання і розпорядження державними продовольчими резервами для підтримання продовольчої безпеки держави, а також запровадження врахування вартості продовольчого кошика, як переліку необхідної кількості продуктів харчування, зміни доходів окремих соціальних груп, частку витрат на продовольство в загальній структурі витрат (та їх обмеження).

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновках на дані законопроекти (N 16/3-482/8370 від 10.05.2011 та N 16/3-481/8370-1 від 10.05.2011) зазначає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно направити на доопрацювання.

Опрос