Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О естественных монополиях" (относительно деятельности на смежных рынках)

Заключение к проекту закона Украины от 07.04.2011 № 8358
Дата рассмотрения: 01.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природні монополії" (реєстр. N 8358 від 07.04.2011 р., внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті пропонується доповнити Закон України "Про природні монополії" нормами, які мають забезпечити недискримінаційний доступ суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на суміжних ринках, до мереж суб'єктів природних монополій та послуг, пов'язаних з користуванням інфраструктурою суб'єкта природних монополій. Крім цього, пропонується розширити права національних комісій регулювання природних монополій, зокрема, надавши їм право визначення критеріїв можливого суміщення видів діяльності на вказаних ринках.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У змінах до ст. 7 вказаного Закону пропонуємо уточнити, що до ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання, що діють на суміжних ринках, мають також включатися вимоги, передбачені іншими законами, зокрема, ст. 8 Закону України "Про ліцензування господарської діяльності".

2. Із нової частини 2, якою доповнюється ця стаття, пропонуємо вилучити абзац 5, оскільки відповідне положення включається також до ст. 14 цього Закону як окреме повноваження комісій.

Опрос