Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 40 Закона Украины "О Конституционном Суде Украины" (относительно предоставления права каждому народному депутату Украины лично обращаться с конституционным представлением относительно признания неконституционными актов Верховной Рады Украины, принятых с нарушением процедуры личного голосования)

Заключение к проекту закона Украины от 04.04.2011 № 8328
Дата рассмотрения: 18.05.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 18.05.2011 року (Протокол N 64) проект Закону про внесення зміни до статті 40 Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо надання права кожному народному депутату України особисто звертатися з конституційним поданням щодо визнання неконституційними актів Верховної Ради України, прийнятих з порушенням процедури особистого голосування) (реєстр. N 8328), внесений народним депутатом України Яценюком А. П.

Законопроектом пропонується надати право кожному народному депутату України звертатись до Конституційного Суду України стосовно визнання неконституційними законів та інших правових актів у зв'язку з порушенням процедури особистого голосування у Верховній Раді України. Для досягнення цієї мети передбачається доповнити статтю 40 Закону України "Про Конституційний Суд України".

При розгляді законопроекту реєстр. N 7304 члени Комітету наголосили на необхідності дотримання народними депутатами України конституційних приписів частини третьої статті 84 Конституції України щодо особистого голосування народними депутатами України. Зокрема, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 07.07.1998 року N 11-рп/98 (справа щодо порядку голосування та повторного розгляду законів Верховною Радою України) встановив, що положення Конституції України щодо здійснення народним депутатом України голосування на засіданнях Верховної Ради України означає його безпосереднє волевиявлення незалежно від способу голосування, тобто народний депутат України не має права голосувати за інших народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради України.

У зазначеному Рішенні Конституційного Суду України N 11-рп/98 вказується, що порядок проведення голосування на пленарних засіданнях Верховної Ради України, в тому числі випадки та підстави переголосування, підлягають врегулюванню відповідно до частини п'ятої статті 82 Конституції України в Законі України "Про Регламент Верховної Ради України". На відміну від запропонованого підходу, всупереч положенням статті 150 Конституції України, законопроект N 8328 пропонує розширити перелік суб'єктів права на конституційне подання, зазначивши в ньому окремо народних депутатів України.

Комітет зазначає, що положення законопроекту N 8328 суперечать частині другій статті 19 Конституції України, згідно якої органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законопроект N 8328 не узгоджується з абзацом шостим пункту 1 частини першої статті 150 Основного закону, який встановлює вичерпний перелік суб'єктів права на конституційне подання.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос