Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения государственной поддержки развития сельского хозяйства

Заключение к проекту закона Украины от 01.04.2011 № 8324
Дата рассмотрения: 06.04.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення державної підтримки розвитку сільського господарства"
(реєстр. N 8324 від 01.04.2011)

Законопроект передбачає включення до статті 10 Закону України від 4 липня 2002 р. N 37-VI "Про зерно та ринок зерна в Україні" положень, згідно з якими Кабінет Міністрів України здійснює державне регулювання ринку зерна шляхом застосування режиму ліцензування експорту (імпорту) зерна і продуктів його переробки, у тому числі через встановлення квот (кількісних або інших обмежень), розподіл яких здійснюється шляхом продажу на аукціонах. Причому, кошти отримані від реалізації квот на аукціонах, направляються на підтримку сільського господарства.

У законопроекті пропонується також доповнити статтю 172 Закону України від 24 червня 2004 р. N 1877-IV "Про державну підтримку сільського господарства України" положеннями про те, що підтримка сільськогосподарських товаровиробників здійснюється за рахунок коштів, які надходять від продажу на аукціонах квот на зерно та продукти його переробки під час застосування режиму ліцензування експорту (імпорту).

Крім того, у законопроекті пропонується у статті 16 Закону України від 16 квітня 1991 р. N 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність" встановити, що Кабінет Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади з питань економічної політики і аграрної політики та продовольства приймає рішення про продаж квот експорту (імпорту) зерна та продуктів його переробки на аукціонах і затверджує порядок продажу квот. При цьому кошти, які надходять від продажу на аукціонах квот на зерно та продукти його переробки, використовуються для надання державної підтримки розвитку сільського господарства".

Таким чином, законопроект спрямований на надання Кабінету Міністрів України права прийняття рішень щодо розподілу квот на експорт та імпорт зерна та продуктів його переробки шляхом їх продажу на аукціонах та визначення порядку такого продажу і забезпечення за рахунок цього державної підтримки розвитку сільського господарства.

Опрос