Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 290 Гражданского кодекса Украины (относительно сведений о доноре)

Заключение к проекту закона Украины от 31.03.2011 № 8318
Дата рассмотрения: 18.05.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 18 травня 2011 року проект Закону України "Про внесення зміни до статті 290 Цивільного кодексу України" (щодо відомостей про донора) (реєстр. N 8318 від 31.03.2011 р.), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом пропонується внести зміну до абзацу другого частини третьої статті 290 Цивільного кодексу України, відповідно до якої, особа донора не повинна бути відомою реципієнту, а особа реципієнта - родині донора, крім випадків, коли реципієнт і донор перебувають у шлюбі або є близькими родичами.

Згідно зі статтею 13 Резолюції Ради Європи N (78) 29 про приведення у відповідність законодавства держав-учасниць з питань вилучення, пересадки та трансплантації матеріалів організму людини, прийнятої Комітетом міністрів 11 травня 1978 року на 287-й нараді заступників міністрів, особа донора не повинна бути відома реципієнту, а особа реципієнта - сім'ї донора.

Таким чином, прийняття проекту Закону забезпечить приведення положення абзацу другого частини третьої статті 290 Цивільного кодексу України у відповідність до вимог зазначеної статті 13 Резолюції Ради Європи N (78) 29.

Комітет відзначає, що запропонована проектом Закону норма є більш виваженою, оскільки у зв'язку з пересадкою органа особи, яка відома реципієнту, в останньої може виникнути психологічний дискомфорт. З іншого боку, запропонована редакція абзацу другого частини третьої статті 290 Цивільного кодексу України дозволить запобігти можливому шантажу чи вимаганню у випадку, коли члени сім'ї або близькі родичі померлої особи дізнаються про реципієнта, якому було імплантовано орган.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос