Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 35 Закона Украины "Об охране культурного наследия" (относительно предоставления разрешений на проведение археологических разведок, раскопок, других земляных работ)

Заключение к проекту закона Украины от 31.03.2011 № 8313
Дата рассмотрения: 17.05.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 35 Закону України "Про охорону культурної спадщини" (щодо надання дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт)" (реєстраційний N 8313)

У законопроекті пропонується абзац четвертий частини першої статті 35 Закону України "Про охорону культурної спадщини" (якою визначається порядок надання дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земельних робіт) викласти у новій редакції. В ній передбачається встановити, що "дозволи на проведення земляних (підводних) робіт на території місць бойових дій, місць загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, місць поховань померлих та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України надаються установам Міністерства культури України та науковим установам Національної академії наук України, у штаті яких працюють археологи, історики, консерватори та реставратори, які мають відповідну кваліфікацію, підтверджену кваліфікаційним документом".

За змістом чинної редакції цього абзацу відповідні дозволи "надаються згідно з програмами, погодженими з відповідним органом охорони культурної спадщини".

Головне науково-експертне управління, розглянувши законопроект, вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції.

У Пояснювальній записці зазначено, що законопроект розроблений з метою удосконалення порядку надання дозволів на проведення археологічних досліджень", що призведе до недопущення не фахівців до об'єктів культурної спадщини, що, у свою чергу, дасть можливість зберегти їх від руйнування, втрати, розкрадання та використання у власних корисних цілях", що не узгоджується зі змістом та функціональним призначенням відповідного положення Закону України "Про охорону культурної спадщини", до якого пропонуються зміни.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос