Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно совершенствования правового регулирования)

Заключение к проекту закона Украины от 30.03.2011 № 8309
Дата рассмотрения: 13.05.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо вдосконалення правового регулювання) (реєстр. N 8309 від 30.03.2011 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, в якому пропонується внести зміни до статей 9, 26, 27, 42, 43, 46, 47, 50, 54, 55 та 58 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон).

За результатами розгляду поданого проекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

Сенс пропозицій проекту полягає у вилученні із Закону положень, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність із Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" N 2388-VI від 01.07.2010 р., які дублюють чинні норми Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Разом з тим передбачається залишити у Законі (ч. 12 статті 59) положення узагальнюючого характеру про те, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

З цього приводу вважаємо за необхідне зазначити, свого часу у п. 3 висновку Головного науково-експертного управління (N 16/3-224/3277 від 26 лютого 2009 р.) на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність із Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (проект реєстр. N 3277 від 08.10.2008 р.) було зазначено, що "зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в України", на нашу думку, доцільно обмежити внесенням змін до ст. 59 цього Закону. Інші ж запропоновані проектом зміни не враховують, зокрема, тієї обставини, що при здійсненні відповідної діяльності органи місцевого самоврядування та їх посадові особи керуються всім масивом законодавчих актів України, а не лише Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Крім цього, слід врахувати, що при внесенні змін до законів з метою їх приведення у відповідність з певним законом потрібно уникати прямого дублювання його норм у законах, до яких вносяться зміни. Це пояснюється тим, що, з одного боку, з часом між ними можуть виникнути певні неузгодженості, а з іншого - само по собі повторення одних і тих же положень у різних законах не призводить до покращення правового регулювання. Не підтримується Головним управлінням і визначення у повноваженнях виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (зміни до ст. 27) та сільського, селищного, міського голови (зміни до ст. 54) їх участі у здійсненні державної регуляторної політики, оскільки їх участь у здійсненні такої політики реалізується у межах загальної компетенції цих органів, а не як окреме повноваження." На даний час ця позиція Головного управління залишилась незмінною. Тому Головне управління не має принципових заперечень проти прийняття даного законопроекту.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос