Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно ограничения гражданской дееспособности лиц, злоупотребляющих азартными играми)

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2011 № 8266
Дата рассмотрения: 01.11.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 1 листопада 2011 року (протокол N 72) проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо обмеження цивільної дієздатності осіб, які зловживають азартними іграми)", реєстр. N 8266 від 15.06.2011 року (далі - проект Закону України), поданий народними депутатами України Одарченком Ю. В. та Міщенком С. Г.

Законопроектом пропонується розширити підстави для обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, а саме - віднести до таких підстав зловживання особою азартними іграми. У зв'язку з цим вносяться відповідні доповнення до статей 36 і 38 Цивільного кодексу України та статті 238 Цивільного процесуального кодексу України.

Цивільна дієздатність передбачає здатність фізичної особи розуміти значення своїх дій та керувати ними не лише в силу свого віку, але й за станом своєї психіки. Тому часткова або повна нездатність фізичної особи розуміти значення своїх дій або керувати ними може бути підставою для обмеження фізичної особи у цивільній дієздатності або визнання її недієздатною.

Обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, яка зловживає азартними іграми, стане дієвим засобом для захисту прав та інтересів як самої особи, так і членів її сім'ї, інших суб'єктів, з якими вона вступає в цивільні відносини.

Комітет з питань бюджету у висновку від 9 вересня 2011 року N 04-14/7-1420 зазначив, що проект Закону України не має впливу на показники бюджету.

Комітет з питань правосуддя у своєму висновку від 20 жовтня 2011 року N 04-30/10-3607 (190898) запропонував рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону України в першому читанні за основу.

Опрос