Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский кодекс Украины (относительно ограничения гражданской дееспособности лиц, злоупотребляющих азартными играми)

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2011 № 8266
Дата рассмотрения: 11.05.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо обмеження цивільної дієздатності осіб, які зловживають азартними іграми)" (реєстр. N 8266 від 18.03.2011 р., внесений народним депутатом України Ю. В. Одарченком)

У проекті пропонується внести до Цивільного кодексу України зміни, які передбачають можливість обмеження судом цивільної дієздатності фізичних осіб, які хворобливо зловживають азартними іграми, що ведуться на гроші чи інше цінне майно і ставлять цим себе чи свої сім'ї, а також інших осіб, яких вони зобов'язані утримувати, у скрутне матеріальне становище.

Головне науково-експертне управління, розглянувши цей проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту такі зауваження та пропозиції.

1. Обгрунтуванням внесення відповідних змін до ст. 36 ЦК України у Пояснювальній записці до проекту визначено те, що у Міжнародному класифікаторі хвороб (МКХ-10) як окрему хворобу включено "патологічну схильність до азартної гри", яка має об'єктивні прояви, що можуть бути діагностовані лікарями-психіатрами. Тобто визначено, що фізична особа з патологічною пристрастю до азартної гри належить до осіб, що страждають на психічні розлади. Однак можливість обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, вже передбачена частиною першою цієї статті. У зв'язку з цим управління не вбачає необхідності у доповненні ст. 36 ЦК України новою частиною, як це пропонується у проекті.

Разом з тим заслуговує на увагу пропозиція про можливість обмеження цивільної дієздатності особи, яка внаслідок зловживання участю в азартних іграх ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище. Проте для її реалізації доцільніше внести відповідні зміни до частини 2 ст. 36 ЦК України, доповнивши перелік речей, зловживання якими є підставою для обмеження цивільної дієздатності, зловживанням участю в азартних іграх.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос