Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 7 Закона Украины "О пожарной безопасности" (относительно проверок)

Заключение к проекту закона Украины от 18.03.2011 № 8263
Дата рассмотрения: 17.05.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про пожежну безпеку" (реєстр. N 8263 від 18.03.2011 р.)

Доцільність прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про пожежну безпеку" обґрунтовується у пояснювальній записці неадекватністю існуючого в державі режиму пожежного нагляду системі прав та обов'язків власників об'єктів підвищеної небезпеки. Законопроект спрямований на усунення наявних недоліків у чинному законодавстві України з питань пожежної безпеки. Передбачається, що це буде досягнуто шляхом доповнення відповідної частини статті 7 приписом, за яким "власник звільняється від проведення планових та позапланових перевірок органами пожежного державного нагляду, при умові виконання ним перелічених умов, а саме: утримання за власні кошти добровільної пожежної охорони та наявності договору страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти".

Аналіз положень законопроекту дає підстави для наступних зауважень.

Насамперед звертаємо увагу на те, що у проекті фактично пропонується доповнити частину п'яту ст. 7 Закону України "Про пожежну безпеку" новим абзацом, а не новою частиною дев'ятою, як помилково зазначається у ньому. При цьому доповнення, які пропонується внести до частини п'ятої статті 7 вищезазначеного Закону, за своїм характером логічно не вписуються у зміст цієї частини, в якій ідеться про заходи, що здійснюються органами державного нагляду відповідно до покладених на них завдань, включаючи проведення перевірок у даній сфері. У проекті ж пропонується уточнити умови здійснення відповідних перевірок. Цьому питанню присвячені інші приписи цього Закону.

Також слід зазначити, що умовами реалізації припису щодо "непроведення планових та позапланових перевірок" у проекті визначено, по-перше, укладення договору страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти, і по-друге - наявність у власника добровільної пожежної охорони.

З огляду на це вважаємо за необхідне звернути увагу на значення кожного з цих двох елементів з точки зору достатності їх як правових підстав звільнення від перевірок об'єктів органами державного пожежного нагляду.

Насамперед констатуємо, що договір страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яку може бути завдано пожежами на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти, стосується лише обмеженого кола об'єктів, а саме "об'єктів підвищеної небезпеки", регламентування яких визначається спеціальним Законом України "Про об'єкти підвищеної небезпеки". Так, договір обов'язкового страхування відповідальності за шкоду, яку може бути заподіяно аваріями на об'єктах підвищеної небезпеки, є необхідною передумовою отримання дозволу на експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки та має бути доданий до заяви на отримання дозволу (ст. 13). Це положення кореспондується із змістом п. 14 статті 7 Закону України "Про страхування", де зазначений вид страхування віднесено до обов'язкових видів страхування, що закріплює прямий обов'язок власників об'єктів підвищеної небезпеки укладати відповідний договір. Відтак, формулювання "у випадку укладення" не має змістового навантаження, оскільки, як зазначалося вище, для такого виду об'єктів укладення договору страхування є обов'язковим.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос