Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно усовершенствования процедуры личного голосования народными депутатами Украины на пленарных заседаниях парламента)

Заключение к проекту закона Украины от 31.03.2011 № 8262-1
Дата рассмотрения: 19.04.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" (щодо удосконалення процедури особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях парламенту) (реєстр. N 8262-1 від 31.03.2011 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянутий зазначений законопроект, яким передбачається внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент). Зокрема, пропонується доповнити Регламент положеннями, згідно з якими реєстрація та голосування народними депутатами України здійснюється виключно за допомогою сенсорної кнопки, а у випадку відсутності технічної можливості голосування за допомогою електронної системи з використанням сенсорної кнопки - голосування за кожне питання, включене до порядку денного, відбувається шляхом підняття руки. Законопроектом також пропонується встановити, що у разі виявлення порушень статті 84 Конституції України та статей 37, 47 Регламенту Верховної Ради України Голова Верховної Ради не має права підписувати закони, постанови та інші акти Верховної Ради України, а зобов'язаний повернутися до процедури повторного голосування, застосовуючи при цьому процедуру особистого голосування шляхом підняття рук. Окрім того, законопроектом пропонується передбачити процедуру особистого голосування народних депутатів України виключно шляхом підняття руки під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції. Даний законопроект є альтернативним до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України", внесеного народним депутатом України Литвином В. М. (реєстр. N 8262 від 18.03.2011 р.).

За результатами розгляду даного законопроекту вважаємо за необхідне зазначити наступне.

Опрос