Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс Украины (относительно обеспечения права журналистов на защиту источников информации)

Заключение к проекту закона Украины от 17.03.2011 № 8256
Дата рассмотрения: 21.09.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народними депутатами України Павловським А. М., Кармазіним Ю. А., Оробець Л. Ю., Шевченком А. В., Донієм О. С., Ар'євим В. І., Сочкою О. О., Соболєвим С. В., Бірюком Л. В., Парубієм А. В., Шкілем А. В. проект Закону України "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації)", реєстр. N 8256.

Мета проекту Закону України полягає в реалізації світових стандартів свободи слова в демократичному суспільстві, посиленні захисту журналістських джерел та права журналістів на збереження таємниці авторства та джерел інформації.

Проектом пропонується внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу України. Зокрема, у пункті 1 ч. 1 ст. 69 пропонується доповнити перелік осіб, які не можуть бути допитані як свідки, згадкою про журналістів. Окрім цього КПК пропонується доповнити новою статтею 1821 "Умови проведення обшуку і виїмки стосовно журналістів", якою передбачається необхідність винесення вмотивованої постанови голови апеляційного суду для проведення обшуку і виїмки у приміщеннях засобів масової інформації

Прийняття вказаного проекту Закону дозволить захистити на практиці встановлене законами України право ЗМІ на збереження таємниці авторства та джерел інформації, яке зараз де-факто тлумачиться правоохоронними органами як суто декларативне.

Опрос