Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины (относительно приведения в соответствие с Кодексом Украины о недрах)

Заключение к проекту закона Украины от 16.03.2011 № 8238
Дата рассмотрения: 11.05.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 11 травня 2011 року (Протокол N 69) розглянув проект Закону України про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо приведення у відповідність із Кодексом України про надра), поданий народними депутатами України Мельником П. В., Мартинюком А. І., Ващук К. Т., Бондиком В. А., Терещуком С. М. (реєстр. N 8238 від 16.03.2011 р.) і зазначає наступне.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 150 Земельного кодексу України, згідно з якими до особливо цінних земель, передбачених цією статтею, пропонується віднести "торфовища, що використовуються в якості земель сільськогосподарського призначення", замінивши формулювання "торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра та осушені незалежно від глибини". Також передбачається можливість вилучення цих земель для видобування торфу. Запропонованими змінами до статті 208 Земельного кодексу України передбачається звільнити від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва громадян та юридичних осіб у разі використання ними земельних ділянок для "видобування торфу за умови їх повернення у стані, придатному для використання у суспільному виробництві.

Комітет зазначає, що аналіз запропонованих змін до Земельного кодексу України вказує на те, що вони не узгоджуються зі змістом норми статті 150 Кодексу. Віднесення до особливо цінних земель лише частини торфовищ, а саме тих "що використовуються в якості земель сільськогосподарського призначення" позбавляє статусу особливо цінних земель решту торфовищ. В подальшому до таких земель не застосовуватимуться вимоги щодо особливого режиму їх вилучення, а саме лише за постановою Кабінету Міністрів України або за рішенням відповідної місцевої ради, якщо питання про вилучення (викуп) земельної ділянки погоджується Верховною Радою України. Запропонований у законопроекті підхід віднесення земель до особливо цінних за їх цільовим призначенням не узгоджується з діючим принципом, згідно із нормами статті 150 Земельного кодексу України до особливо цінних земель віднесено землі в залежності від якості ґрунтів та категорії їх використання з чітко визначеними критеріями. Зміни, які пропонується внести до статті 208 Земельного кодексу України Комітет вважає необгрунтованими, оскільки вони надаватимуть перевагу окремим громадянам та юридичним особам, звільняючи їх від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, чим порушується конституційний принцип рівності всіх суб'єктів господарювання перед законом. В той час, як у даній статті чітко визначені суб'єкти господарювання, які звільняються від відшкодування втрат і за яких умов.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос