Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в строительстве энергоблоков N 3 и 4 Хмельницкой АЭС

Заключение к проекту закона Украины от 15.03.2011 № 8227
Дата рассмотрения: 24.03.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про денонсацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС" (реєстр. N 8227 від 15.03.2011)

Законопроект передбачає денонсацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС, підписаної 9 червня 2010 року в м. Києві і ратифікованої Законом України від 12 січня 2011 р. N 2917-VI "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків N 3 та 4 Хмельницької АЕС".

Необхідність денонсації Угоди обґрунтовується потребою уникнення несприятливих наслідків, пов'язаних з активним розвитком в Україні атомної енергетики та недосконалістю механізмів даного міжнародного договору та підходів, використаних при його ратифікації Верховною Радою України.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

На думку управління, законопроект не узгоджується із встановленим Конституцією та законами України порядком подання до Верховної Ради України законопроектів стосовно укладення та припинення дії (денонсації) міжнародних договорів України.

Насамперед, слід зауважити, що за змістом пункту 32 частини першої статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить лише "надання законом згоди на обов'язковість міжнародних договорів України та денонсація міжнародних договорів України".

Що ж стосується внесення законодавчих пропозицій до Верховної Ради України щодо надання законом згоди на обов'язковість міжнародних договорів України, а, отже, і пропозицій щодо припинення їх дії (денонсації), то за змістом Конституції України ці повноваження складають сферу компетенції Президента України та Кабінету Міністрів України. Зокрема, такий висновок випливає із змісту пункту 3 частини першої статті 106 Конституції України, за якою ведення переговорів та укладання міжнародних договорів віднесено до повноважень Президента України.

У сфері виконавчої влади це відображено в пунктах 1 та 8 статті 116 Конституції України, згідно з якими здійснення зовнішньої політики та організація і забезпечення здійснення зовнішньоекономічної діяльності (що включає в себе ведення переговорів, укладення міжнародних договорів тощо) віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України. Такий підхід відображений у пункті 4 статті 20 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", згідно з яким Кабінет Міністрів України у сфері зовнішньої політики "забезпечує відповідно до закону про міжнародні договори вирішення питань щодо укладення та виконання міжнародних договорів України".

Опрос