Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 151 Земельного кодекса Украины относительно упрощения процедуры предоставления земельных участков для нужд, связанных с пользованием недрами

Заключение к проекту закона Украины от 10.03.2011 № 8209
Дата рассмотрения: 14.04.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 151 Земельного кодексу України (щодо спрощення процедури надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами)" (реєстр. N 8209 від 10.03.2011 р.)

У проекті передбачається доповнити частину четверту статті 151 Земельного кодексу України формулюванням, яке дозволить у разі вилучення (викупу) земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами відповідно до отриманих спеціальних дозволів чи гірничих відводів, не проводити погодження місця розташування об'єктів.

На думку Головного управління, за змістом запропоноване доповнення не вписується в структуру зазначеної частини статті 151, в якій акцент робиться на вилученні (викупі) земельних ділянок під об'єкти містобудування. У запропонованому ж формулюванні йдеться про "потреби, пов'язані із користуванням надрами", які безпосередньо не корелюють з поняттям "об'єкти", що використовується у чинній редакції зазначеної норми закону. Внаслідок цього запропонована норма є надто загальною і залишає неврегульованим головне у контексті згаданої статті Земельного кодексу України (Порядок погодження питань, пов'язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності) питання щодо конкретизації відповідних об'єктів, які мають забезпечувати суспільні потреби або суспільну необхідність.

Вважаємо, що при подальшому опрацюванні проекту необхідно уточнити поняття "потреби", зв'язавши його з розміщенням, будівництвом об'єктів, пов'язаних з видобуванням корисних копалин, нафтових і газових свердловин тощо, тобто конкретизувати відповідно до змісту статті 7 Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", який є базовим для цієї сфери суспільних відносин.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні проект доцільно направити на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Опрос