Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об информации" (относительно приведения норм Закона Украины "Об информации" в соответствие с Конвенцией о защите прав человека и основополагающих свобод)

Заключение к проекту закона Украины от 03.03.2011 № 8201
Дата рассмотрения: 21.04.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на засіданні 6 квітня 2011 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про інформацію" (щодо приведення норм Закону України "Про інформацію" у відповідність з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод), реєстраційний N 8201 від 03.03.2011 р., внесений народним депутатом України С. Курпілем, і вирішив:

рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду законопроекту у першому читанні повернути його на доопрацювання суб'єктові права законодавчої ініціативи.

Новели законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про інформацію" (щодо приведення норм Закону України "Про інформацію" у відповідність з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод)" уточнюють перелік документів, які посвідчують професійну належність журналіста, поняття "оціночне судження", випадки, у яких журналісту забороняється збирати інформацію у районах стихійного лиха, катастроф чи інших надзвичайних подій, масових заворушень, збройних конфліктів, тощо.

Комітет не підтримав пропоновані автором зміни до статті 31 Закону України "Про інформацію" щодо підстав відшкодування моральної шкоди. Суть їх зводиться до того, що суд може винести рішення про відшкодування моральної (немайнової) шкоди, завданої посадовій особі поширенням недостовірної інформації лише у випадку, коли журналіст чи службова особа засобу масової інформації усвідомлювали недостовірність інформації та передбачали її суспільно-небезпечні наслідки.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України у наданому висновку зауважує, що між редакціями статей Закону України "Про інформацію", куди пропонується внести зміни, і відповідними положеннями Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (стаття 10) розбіжностей не існує, тому необхідність внесення відповідних змін вбачається недоцільною.

Узагальнюючий висновок Головного науково-експертного управління: за результатами розгляду в першому читанні, законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Опрос