Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования отдельных вопросов взыскания пени за несвоевременную оплату жилищно-коммунальных услуг и деятельности исполнителей/производителей таких услуг

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2011 № 8161
Дата рассмотрения: 01.03.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань стягнення пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг та діяльності виконавців/виробників таких послуг" (реєстр. N 8161 від 18.02.2011 р., внесений народними депутатами України Ю. С. Сербіним та М. Л. Потапчуком)

У проекті пропонується внести зміни до законів України "Про житлово-комунальні послуги" та "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", що спрямовані на вдосконалення порядку оплати житлово-комунальних послуг. Зокрема, пропонується надати споживачу цих послуг право на несплату нарахованої пені за несвоєчасно оплачені послуги у зв'язку з заборгованістю перед ним з виплати заробітної плати, пенсії, стипендії, інших грошових виплат.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту такі зауваження та пропозиції.

1. У змінах до ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" пропонуємо визначити, що від сплати пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг звільняються не лише особи, визначені у новій редакції п. 7 частини 1 цієї статті, а й споживачі, які отримують субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Крім цього, з точки зору забезпечення стабільності правового регулювання відповідних суспільних відносин та зручності користування законом юридично коректніше запропоновані зміни викласти не як нову редакцію цього пункту, а як новий пункт 71.

В цілому, на нашу думку, доцільніше замість внесення запропонованих змін до цієї статті доповнити згаданий Закон новою статтею про пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг, у якій комплексно врегулювати це питання. Зокрема, у ній потрібно визначити розмір пені, в тому числі обмеження її величини, наприклад, половиною суми заборгованості; порядок нарахування, уточнивши, що пеня починає нараховуватися після закінчення, наприклад, 21 робочого дня з дня сплати житлово-комунальних послуг; перерахувати осіб, яким вона не нараховується, деталізувати порядок підтвердження звільнення від сплати пені тощо.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос