Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины относительно упорядочения деятельности и осуществления своих функций Аграрным фондом

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2011 № 8159
Дата рассмотрения: 28.02.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до розділу XX "Перехідні положення "Податкового кодексу України щодо упорядкування діяльності та здійснення своїх функцій Аграрним фондом"

У законопроекті пропонується до 1 січня 2014 року звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання та імпорту об'єктів державного цінового регулювання Аграрним фондом з/до державного інтервенційного фонду. Крім того, пропонується встановити, що у разі вивезення в митному режимі експорту зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 нульова ставка застосовується за умови придбання таких товарів у сільськогосподарських товаровиробників та/або Аграрного фонду.

Вважаємо недостатньо обґрунтованою пропозицію щодо запровадження особливого порядку здійснення закупівель до інтервенційного фонду та застосування нульової ставки ПДВ при експорті тільки у випадках придбання зернових культур у сільськогосподарських товаровиробників та/або Аграрного фонду. Така пропозиція не узгоджується з вимогами статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та статей 25, 31 Господарського кодексу України, відповідно до яких органам державної влади та органам місцевого самоврядування, що регулюють відносини у сфері господарювання, забороняється приймати акти або вчиняти дії, що визначають привілейоване становище суб'єктів господарювання тієї чи іншої форми власності, або ставлять у нерівне становище окремі категорії суб'єктів господарювання чи іншим способом порушують правила конкуренції.

Вважаємо також доцільним звернути увагу на те, що відповідно до статті 2 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" під державною аграрною інтервенцією розуміється "продаж або придбання сільськогосподарської продукції на організованому аграрному ринку з метою забезпечення цінової стабільності". Якщо ж при здійсненні таких інтервенцій Аграрний фонд буде поставлений у привілейоване становище, то навряд чи таке рішення сприятиме ціновій стабілізації на відповідному товарному ринку.

Пропозиція частини II проекту щодо набрання чинності Закону з дня його опублікування не відповідає принципу стабільності системи оподаткування, згідно з яким зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року (підпункт 4.1.9 пункту 4.1 стаття 4 Податкового кодексу України).

Оскільки, відповідно до статті 3 Митного кодексу України, митне регулювання, пов'язане з встановленням та справлянням податків і зборів, є складовою митної справи, до проекту доречно було б додати інформацію про зміст рішення Митно-тарифної ради України з його приводу, на яку відповідно до статті 5 Закону України "Про Єдиний митний тариф" покладено, зокрема, розгляд проектів законодавчих актів України щодо митно-тарифного регулювання.

Опрос