Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 96 Гражданского процессуального кодекса Украины (относительно требований, по которым может быть выдан судебный приказ)

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2011 № 8156
Дата рассмотрения: 14.03.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 96 Цивільного процесуального кодексу України (щодо вимог, за якими може бути виданий судовий наказ)"
(реєстр. N 8156 від 24.02.2011 року, внесений народним депутатом України, А. П. Яценюком)

У проекті пропонується вилучити з ст. 96 ЦПК України одну з підстав видання судового наказу, а саме, пред'явлення вимоги про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.

Розглянувши проект, Головне управління в цілому підтримує його прийняття. Це пояснюється тим, що після внесення зазначеної зміни фізичні особи матимуть більше можливостей для ефективного захисту власних прав та інтересів у ході розгляду їх спору з постачальниками відповідних послуг, оскільки такий розгляд відбуватиметься за правилами "загального" судового процесу. Разом з тим пропонуємо не змінювати нумерацію пунктів частини 1 статті 96 ЦПК України з тим, щоб не ускладнювати застосування відповідних правових норм. У зв'язку з цим пропонуємо вилучити з розділу I проекту абзац 3.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні проект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос