Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно внедрения принципа государственной регистрации юридических лиц на основании модельного устава

Заключение к проекту закона Украины от 22.02.2011 № 8146
Дата рассмотрения: 15.03.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва на засіданні 2 березня 2011 року розглянув проекти законів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту (реєстр. N 8146), поданий Кабінетом Міністрів України, та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження державної реєстрації юридичних осіб з використанням типових установчих документів (реєстр. N 8146-1), поданий народним депутатом України Ляпіною К. М.

Метою зазначених законопроектів є вдосконалення порядку створення та діяльності юридичних осіб відповідних організаційно-правових форм господарювання шляхом запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту, який спрямовано на більш чітке дотримання норм чинного законодавства, або на підставі типових установчих документів та зменшення матеріальних витрат на започаткування підприємницької діяльності.

Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України у своїх висновках до законопроектів визначило, що за результатами розгляду в першому читанні проекти законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження державної реєстрації юридичних осіб з використанням типових установчих документів" доцільно повернути авторам на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій (додається).

Члени Комітету, підтримуючи законодавчу пропозицію, спрямовану на спрощення започаткування підприємницької діяльності, зазначили, що подані законопроекти потребують суттєвого доопрацювання щодо приведення їх положень, а саме визначення конкретного змісту модельних статутів, у відповідність до вимог законів України "Про акціонерні товариства", "Про господарські товариства", "Про управління об'єктами державної власності". Крім того в законопроектах не визначено, чи поширюється на діяльність юридичних осіб, створених на основі модельних статутів, зміни, які будуть внесені до цих статутів після утворення відповідної юридичної особи.

Враховуючи вищезазначене, члени Комітету прийняли рішення проекти законів України внести на розгляд Верховної Ради України та пропонувати проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту (реєстр. N 8146), поданий Кабінетом Міністрів України, прийняти його за основу, а окремі положення законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження державної реєстрації юридичних осіб з використанням типових установчих документів (реєстр. N 8146-1) врахувати при доопрацюванні законопроекту (реєстраційний номер 8146).

Опрос