Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 10 Закона Украины "О государственных наградах Украины" (относительно порядка присвоения почетных званий)

Заключение к проекту закона Украины от 21.02.2011 № 8139
Дата рассмотрения: 15.03.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо порядку призначення почесних звань) (реєстраційний N 8139)

У законопроекті пропонується уточнити порядок присвоєння почесних звань України, зокрема, виключити із відповідних положень статті 10 чинного Закону України "Про державні нагороди" словосполучення "як правило", в результаті чого почесні звання будуть присвоюватися особам за умови наявності у них не менше десяти років трудового стажу у відповідній галузі економічної та соціально-культурної сфери та не менше десятирічного строку між присвоєнням окремих почесних звань.

Головне науково-експертне управління зазначає, що на розгляд Верховної Ради України уже вносився аналогічний законопроект (N 6264 від 01.04.2010 р.), який не був розглянутий. У процесі його підготовки на повторний розгляд окремі зауваження управління були враховані, проте деякі з них залишилися без відповідної реакції з боку його розробників. Зважаючи на це, управління змушене повторити їх, а також висловити інші зауваження і пропозиції щодо поданого законопроекту.

1. Певний сумнів викликає пропозиція щодо обов'язкового встановлення не менше 10-річного терміну роботи у відповідній галузі економічної та соціально-культурної сфери як однієї із підстав (поряд з наявністю високих трудових досягнень і професійної майстерності) для присвоєння почесних звань. Адже за змістом цього положення однією із умов нагородження державною нагородою є не лише високі трудові досягнення і професійна майстерність, а й робота не менше десяти років в одній галузі економічної та соціально-культурної сфери. Це виключає можливість відзначення державними нагородами осіб, які, маючи високі трудові досягнення та професійну майстерність, впродовж десяти років працювали у різних галузях чи сферах.

До того ж, у запропонованій редакції це положення може бути застосоване лише до працюючих осіб, а до непрацюючих (зокрема, пенсіонерів), які з різних причин не були відзначені державними нагородами, воно застосовуватися не може.

2. Закріплення на законодавчому рівні положення, за яким почесні звання "Народний артист України", "Народний архітектор України", "Народний вчитель України", "Народний художник України" може присвоюватися не раніше ніж через десять років після присвоєння відповідного почесного звання "заслужений", теж вбачається сумнівним з огляду на те, що воно не дасть можливості відзначати державними нагородами осіб, які раніше встановленого строку досягли високих трудових досягнень і професійної майстерності чи зробили вагомий внесок у розвиток відповідної галузі соціально-культурної сфери. У цьому відношенні чинна редакція вбачається більш гнучкою, ніж запропонована.

Опрос