Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2011 год" (относительно предоставления государственных льготных кредитов индивидуальным сельским застройщикам)

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2011 № 8126
Дата рассмотрения: 25.02.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (щодо надання державних пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам)

У законопроекті пропонується зменшити на 50 млн. грн. видатки загального фонду за бюджетною програмою "державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" (код 3511090) та спрямувати їх на фінансування видатків за бюджетною програмою "державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників" (код 2751430).

У пояснювальній записці до проекту необхідність прийняття цього законопроекту обгрунтовується тим, що у 2010 р., на відміну від попередніх років, коли щорічно на державну підтримку індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості з Державного бюджету України виділялося 102 - 115 млн. грн., було припинено фінансування бюджетної програми "державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників" із загального фонду, в результаті чого різко зменшилося просування черги на отримання пільгового кредиту та знизилися стимули у працівників освіти та охорони здоров'я переїжджати на роботу в сільські населені пункти.

Головне науково-експертне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. У поданих до проекту документах відсутні розрахунки щодо необхідності фінансування видатків за бюджетною програмою "державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників" (код 2751430) саме в обсязі 50 млн. гривень. Звертаємо увагу на те, що відповідно до вимог ч. 3 ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ч. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України до проекту слід надати належне фінансово-економічне обгрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

2. Суб'єктом права законодавчої ініціативи не наведені достатні аргументи щодо доцільності та наслідків зменшення на 50 млн. грн. видатків за бюджетною програмою "державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" (код 3511090). До того ж для прийняття рішення щодо зменшення бюджетних видатків за зазначеною програмою доцільно було б надати інформацію щодо їх наявності, оскільки, можливо, заплановані кошти вже були використані за призначенням.

Опрос