Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 6 Закона Украины "О порядке осуществления расчетов в иностранной валюте" (относительно расчетов за ядерное топливо для АЭС Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2011 № 8119
Дата рассмотрения: 28.02.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"

У законопроекті пропонується дозволити здійснювати розрахунки за імпортними операціями з поставки неопромінених паливних елементів (твелів) та частин ядерних реакторів (поглинаючих стержнів системи управління і захисту), віднесених до групи 84 товарної номенклатури Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про митний тариф України", у строк до 365 календарних днів з дати перерахування авансового платежу на користь нерезидента.

У разі перевищення зазначеного строку необхідно буде отримати висновок центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, як це передбачено вимогами Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".

Слід зауважити, що чинною нормою статті 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" встановлено загальний термін здійснення розрахунків за імпортними операціями, який становить 180 календарних днів. Проте, відповідно до статті 6 цього ж закону зазначений строк може бути продовжений центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики у разі виконання резидентами операцій за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення. Порядок віднесення операцій резидентів до зазначених у частині першій цієї статті та умови видачі висновків на перевищення строків встановлюються Кабінетом Міністрів України. Звертаємо увагу на те, що у поданих до проекту документах відсутня аргументація щодо неможливості або наявності певних складнощів у застосування зазначеної норми Закону у випадках поставки товарів, про які йдеться у проекті, що і викликало необхідність прийняття нової норми Закону.

Згідно з п. 2 проекту закон має набрати чинності з дня його опублікування. Проте, законопроект не визначає особливостей для урегулювання питань, пов'язаних із правовідносинами, які виникли до набрання чинності запропонованим законом, зокрема, щодо застосування штрафних санкцій за порушення встановлених Законом строків зарахування валютної виручки на відповідні рахунки в уповноважених банках.

Опрос