Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 7 Закона Украины "О государственной социальной помощи малообеспеченным семьям" (относительно порядка предоставления социальной помощи)

Заключение к проекту закона Украины от 16.02.2011 № 8114
Дата рассмотрения: 25.02.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" (щодо порядку надання соціальної допомоги)
(N 8114 від 16.02.2011 р.)

У законопроекті з метою вдосконалення порядку надання державної соціальної допомоги передбачається, що у разі, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, ця допомога може бути призначена з місяця, що настає за місяцем, в якому виявлено порушення. Чинна редакція статті 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у таких випадках передбачає призначення допомоги не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Крім того, пропонується встановити, що суми державної соціальної допомоги, надміру виплачені сім'ї внаслідок подання уповноваженим представником сім'ї недостовірних відомостей, можуть бути повернуті сім'єю добровільно або стягнуті в судовому порядку, а у разі звернення стягнень на державну соціальну допомогу може бути відраховано не більш як 20 відсотків щомісячної суми виплачуваної державної соціальної допомоги.

Законопроект спрямований на посилення соціальної функції надання допомоги малозабезпеченим сім'ям, вдосконалення адміністративних та фінансових відносин у цій сфері, і за змістом підтримується Головним управлінням. Разом з тим, враховуючи, що положення проекту дослівно повторюють законопроект N 6244 від 30.03.2010 р., який був відхилений на поточній сесії Верховної Ради України 15.02.2011 р., відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 94 Регламенту Верховної Ради України законопроект має бути повернений суб'єкту права законодавчої ініціативи без його включення до порядку денного та розгляду на пленарному засіданні.

Опрос