Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в раздел II "Заключительные положения" Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законы Украины по поддержке агропромышленного комплекса в условиях мирового финансового кризиса"

Заключение к проекту закона Украины от 16.02.2011 № 8113
Дата рассмотрения: 22.02.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи"
(реєстр. N 8113 від 16.02.2011)

У законопроекті передбачається внесення до Закону України від 22 грудня 2009 р. N 1782-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи" зміни, спрямованої на нерозповсюдження на товари, що належать до товарної позиції 1701 УКТЗЕД (Цукор з цукрової тростини або з цукрових буряків і хімічно чиста цукроза у твердому стані), положень пункту 2 розділу II цього Закону, які встановлюють, що норми Закону України від 15 вересня 1995 р. N 327/95-ВР "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" не поширюються на товари 1 - 24 груп УКТЗЕД.

Необхідність прийняття проекту обгрунтовується потребою поліпшення умов провадження господарської діяльності у сфері виробництва цукру за рахунок надання можливості відповідним підприємствам працювати з використанням давальницьких схем.

Проаналізувавши законопроект, Головне управління вважає за доцільне висловити наступні зауваження.

Пояснювальна записка не містить оцінки впливу законопроекту (в разі його прийняття) на ситуацію у сфері вирощування цукрових буряків в Україні та ринку цукру в цілому. Йдеться про можливу зацікавленість виробників цукру у роботі переважно з давальницькою сировиною.

Оскільки застосування давальницької схеми пов'язане з особливостями сплати мита, до проекту доречно було б додати також інформацію про зміст рішення Митно-тарифної ради України, на яку відповідно до статті 5 Закону України "Про Єдиний митний тариф" покладено, зокрема, розгляд проектів законодавчих актів України щодо митно-тарифного регулювання.

Опрос