Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об акционерных обществах" (относительно порядка использования прибыли акционерного общества)

Заключение к проекту закона Украины от 15.02.2011 № 8110
Дата рассмотрения: 11.03.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо порядку використання прибутку акціонерного товариства)" (реєстр. N 8110 від 15.02.2011 р., внесений народним депутатом України А. М. Павловським)

У проекті пропонується доповнити ст. 30 Закону України "Про акціонерні товариства" нормою, відповідно до якої рішення про спрямування всього прибутку акціонерного товариства на цілі інші, ніж виплата дивідендів, прийматимуться більш як трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

Насамперед слід зазначити, що запропонований проектом принцип визначення голосів, необхідних для прийняття рішень загальними зборами акціонерів, "від загальної кількості акціонерів", не відповідає загальному принципу визначення голосів, необхідних для прийняття вказаних рішень, встановленому Цивільним кодексом України (ст. 159) та деталізованому у Законі України "Про акціонерні товариства", який полягає у їх визначенні "від кількості акціонерів, які беруть участь у загальних зборах". При цьому слід звернути увагу на те, що пропозиція про обов'язковість прийняття рішення щодо спрямування прибутку товариства на цілі інші, ніж виплата дивідендів, трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості (тобто 75 відсотками голосів від загальної кількості голосів акціонерів) не узгоджується з величиною кворуму загальних зборів акціонерного товариства. Згідно з частиною 2 статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства" загальні збори акціонерного товариства мають кворум за умови реєстрації для участі в них акціонерів, які сукупно є власниками не менш як 60 відсотків голосуючих акцій.

У зв'язку з цим вважаємо більш логічним визначати кількість голосів, які необхідні для прийняття відповідного рішення, не від загальної кількості акціонерів, а від їх кількості, яка бере участь у зборах, внісши для цього (замість запропонованих проектом змін до ст. 30 Закону України "Про акціонерні товариства") необхідні зміни до частини 2 ст. 159 ЦК України та ст. 42 Закону України "Про акціонерні товариства".

Опрос