Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно поддержки радиовещания на государственном языке)

Заключение к проекту закона Украины от 10.02.2011 № 8095
Дата рассмотрения: 28.02.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (підтримку радіомовлення державною мовою)

У законопроекті пропонується звільнити на 5 років від сплати податку на прибуток та збору за користування радіочастотним ресурсом радіоорганізації, радіомовлення яких на 100 % здійснюється державною мовою і частка трансльованих музичних творів українською мовою у яких становить не менше 80 %.

Необхідність прийняття законопроекту обґрунтовується потребою врегулювати проблему зниження вживання державної мови під час розповсюдження радіопрограм і для цього, як зазначають суб'єкти права законодавчої ініціативи у пояснювальній записці, у проекті пропонується принципово новий заохочувальний підхід для підтримки української мови.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Пропозиція проекту щодо надання преференцій радіоорганізаціям податкових пільг з податку на прибуток та збору за користування радіочастотним ресурсом тільки за умови, що їх радіомовлення здійснюється на 100 % державною мовою і частка трансльованих музичних творів українською мовою у яких становить не менше 80 % не повною мірою узгоджується з Конституцією України, яка хоч і визначила державною мовою українську мову, проте гарантує вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин (стаття 10).

Крім того, згідно з ч. 2 статті 10 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" мовлення на певні регіони може здійснюватися мовою національних меншин, що компактно проживають на даній території.

Надання податкових пільг окремим радіоорганізаціям не повною мірою узгоджується з одним із основних принципів, на яких ґрунтується вітчизняне податкове законодавство - принципом рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу (підпункт 4.1.2 пункту 4.1 стаття 4 Податкового кодексу України).

До того ж, згідно з вимогами ч. 2 статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" надання органами влади "окремим суб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що призводить або може призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції" визнаються антиконкурентними діями влади.

Опрос