Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О системе наград в Украине

Заключение к проекту закона Украины от 04.02.2011 № 8072
Дата рассмотрения: 12.10.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет за дорученням Голови Верховної Ради України В. Литвина розглянув на своєму засіданні 12 жовтня 2011 року (протокол засідання N 130/04) проект Закону про систему нагород в Україні (реєстр. N 8072), поданий народним депутатом України С. Власенком.

Законопроектом передбачається встановити систему державних нагород в Україні, визначити в цій сфері повноваження Верховної Ради України, Президента України, Комісії з питань нагород, інших органів державної влади, встановити обмеження у системі державних нагород, порядок відмови від державних нагород, позбавлення на поновлення у статусі особи, нагородженої державною нагородою. При цьому законопроектом пропонується визнати Закон України "Про державні нагороди України" таким, що втратив чинність.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету за підсумками розгляду законопроекту у своєму висновку зазначив, що у запропонованій редакції законопроект не має впливу на показники бюджету, а отже у разі прийняття відповідного закону його норми можуть набирати чинності у терміни, визначені автором.

Комітет Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України, розглянувши законопроект на відповідність вимогам Регламенту Верховної Ради України, у своєму висновку зазначив, що законопроект оформлений з порушенням вимог частини восьмої статті 90 Регламенту, згідно з якою, у разі, якщо для реалізації положень поданого законопроекту після його прийняття необхідні зміни до інших законів, такі зміни мають викладатися в розділі "Перехідні положення" або в одночасно внесеному його ініціатором окремому законопроекті. При цьому до законопроекту повинен додаватися перелік законів та інших нормативних актів, прийняття або перегляд яких необхідно здійснити для реалізації положень законопроекту в разі його прийняття.

Водночас Комітет звертає увагу, що для реалізації поданого законопроекту необхідно внести зміни до частини першої статті 85 Конституції України, якою на сьогодні не передбачено для Верховної Ради України право встановлювати державні нагороди, як це пропонується автором законопроекту. Також потребуватиме змін частина друга статті 34 Закону України "Про державну службу", в якій передбачено, що державні службовці за особливі трудові заслуги представляються до державних нагород та присвоєння почесних звань, в той час як автором пропонується встановити обмеження щодо нагородження державними нагородами цієї категорії осіб.

Опрос