Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно ограничения льгот)

Заключение к проекту закона Украины от 03.02.2011 № 8064-1
Дата рассмотрения: 10.03.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо обмеження пільг)
(реєстр. N 8064-1 від 03.02.2011 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий проект, в якому пропонуються чисельні зміни до Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон), спрямовані на скасування низки пільг та гарантій діяльності народних депутатів України. Зокрема, пропонується вилучити положення Закону, які передбачають право народних депутатів на: щомісячну компенсацію витрат, пов'язаних зі здійсненням депутатської діяльності (ч. 4 ст. 32); отримання безкоштовних путівок на санаторно-курортне лікування (ч. 7 ст. 33); отримання грошової допомоги у зв'язку із достроковим припиненням повноважень (ст. 21); першочергове поселення у готель (ст. 22); безкоштовний проїзд (ч. 2 ст. 23); безкоштовне користування залами офіційних делегацій (ч. 4 ст. 23); безкоштовне паркування автотранспорту (ч. 6 ст. 23); безкоштовне користування урядовим та іншими видами зв'язку (ч. 6 ст. 28) тощо. Проектом також передбачено скасування: безкоштовного надання народним депутатам місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування приміщень для зустрічей з виборцями (ч. 7 ст. 28) та компенсації витрат цих органів у зв'язку з наданням приміщень за рахунок призначень на забезпечення діяльності народних депутатів (ч. 8 ст. 28); державного страхування життя і здоров'я народного депутата (ст. 30); компенсації витрат органів державної влади та місцевого самоврядування, які пов'язані з депутатською діяльністю (ст. 32) та деякі інші новели.

Проект за своїм змістом повністю відтворює положення законопроекту за реєстр. N 4136 від 03.03.2009 р., який був поданий народним депутатом А. Яценюком та повернутий йому 17.04.2009 р.

Головне управління в цілому підтримує ідею перегляду положень чинного Закону України "Про статус народного депутата України" у частині скорочення пільг, які безпосередньо не пов'язані зі здійсненням депутатської діяльності. Адже наявний перелік матеріальних та соціально-побутових пільг такого характеру є безпрецедентно широким і, очевидно, потребує перегляду. Разом з тим, слід мати на увазі, що поряд з пільгами чинний Закон закріплює низку гарантій депутатської діяльності, відмова від яких може негативно вплинути на здатність народних депутатів виконувати свої повноваження. Отже, при внесенні змін до Закону слід уникати крайнощів і виходити з того, що скасувати або обмежити слід лише пільги, а не гарантії депутатської діяльності.

Опрос