Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 116 Закона Украины "О Регламенте Верховной Рады Украины" (относительно внесения предложений и поправок в законопроект, готовящийся ко второму чтению)

Заключение к проекту закона Украины от 11.01.2011 № 7537-1
Дата рассмотрения: 11.05.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Висновок на проект Закону України "Про внесення змін до статті 116 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України"Регламент Верховної Ради України" (щодо внесення пропозицій і поправок до законопроекту, що готується до другого читання), внесений народним депутатом України Кармазіним Ю. А. (реєстр. N 7537-1 від 11.01.2011)

На виконання доручення Голови Верховної Ради України Литвина В. М. від 11 січня 2011 року Комітет на засіданні 11 травня ц.р. попередньо розглянув проект Закону України "Про внесення змін до статті 116 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо внесення пропозицій і поправок до законопроекту, що готується до другого читання), внесений народним депутатом України Кармазіним Ю. А. (реєстр. N 7537-1 від 11.01.2011), і висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України від 28 лютого 2011 року N 16/3-232/7537-1.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України "з метою уникнення прогалин у законодавстві, що унеможливлюють внесення змін до законопроектів, які готуються до другого читання. Тобто передбачити можливість внесення пропозицій і поправок, необхідних "для усунення суперечностей між положеннями законопроекту та положеннями цього та інших первинних законодавчих актів, необхідних для створення механізмів реалізації правових норм, що прийняті Верховною Радою України за основу".

Внесення таких змін суб'єкт права законодавчої ініціативи обгрунтовує тим, що має місце "обмеження прав народних депутатів України на внесення, під час підготовки законопроекту до другого читання, пропозицій та поправок, необхідних для усунення суперечностей між положеннями законопроекту та положеннями цього чи інших первинних законодавчих актів та створення механізмів реалізації правових норм, що прийняті Верховною Радою України за основу в попередньому читанні".

У чинній редакції частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України передбачено, що пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситись лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою України за основу. Таке посилання на статті, їх частини, пункти, речення обумовлене перш за все тим, що доопрацьовується не певний закон, а саме конкретні його складові, до яких у прийнятому в першому читанні законопроекті запропоновано зміни.

На думку Комітету, можна було б погодитись із внесенням змін до статті 116 Регламенту Верховної Ради України, але лише в частині надання можливості внесення технічних поправок до тексту закону, або таких, що усувають суперечності між прийнятими положеннями і текстом цього закону.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос