Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 116 Закона Украины "О Регламенте Верховной Рады Украины" относительно подготовки законопроектов

Заключение к проекту закона Украины от 05.01.2011 № 7537
Дата рассмотрения: 11.05.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Висновок на проект Закону України "Про внесення змін до статті 116 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України"Регламент Верховної Ради України" щодо підготовки законопроектів", внесений народним депутатом України Королевською Н. Ю. (реєстр. N 7537 від 05.01.2011)

На виконання доручення Голови Верховної Ради України Литвина В. М. від 10 січня 2011 року Комітет на засіданні 11 травня ц. р. попередньо розглянув проект Закону України "Про внесення змін до статті 116 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" щодо підготовки законопроектів", внесений народним депутатом України Королевською Н. Ю. (реєстр. N 7537 від 05.01.2011), і висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України від 28 лютого 2011 року N 16/3-231/7537 та взяв до уваги лист голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Міщенка С. Г. від 17 березня 2011 року N 04-29/22-333(46588).

Законопроектом пропонується внести зміни до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України, змінивши правила підготовки законопроектів до другого читання, а саме: за рішенням головного комітету до тексту законопроекту, який був прийнятий Верховною Радою України за основу можуть бути внесені пропозиції та поправки, необхідні для усунення суперечностей між положеннями законопроекту та положеннями чинних законодавчих актів або для створення механізмів реалізації правових норм, які прийняті Верховною Радою України за основу. Також пропонується розширити коло можливостей вносити пропозиції і поправки до тексту законопроекту, прийнятого Верховною Радою України в першому читанні.

Внесення таких змін суб'єкт права законодавчої ініціативи обгрунтовує тим, що чинна редакція першого речення частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України щодо внесення пропозицій та поправок до законопроекту, який готується до другого читання, лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою України за основу, обмежує, на думку ініціатора внесення законопроекту, права ", народних депутатів України на внесення, під час підготовки законопроекту до другого читання, пропозицій та поправок, необхідних для усунення суперечностей між положеннями законопроекту та положеннями цього чи інших первинних законодавчих актів та створення механізмів реалізації правових норм, що прийняті Верховною Радою за основу в попередньому читанні".

У чинній редакції частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України передбачено, що пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситись лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою України за основу. Таке посилання на статті, їх частини, пункти, речення обумовлене перш за все тим, що доопрацьовується не певний закон, а саме конкретні його складові, до яких у прийнятому в першому читанні законопроекті запропоновано зміни.

На думку Комітету, можна було б погодитись із внесенням змін до статті 116 Регламенту Верховної Ради України, але лише в частині надання можливості внесення технічних поправок до тексту закону, або таких, що усувають суперечності між прийнятими положеннями і текстом цього закону.

Водночас по суті внесеного законопроекту Комітет зазначив таке.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос