Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об упорядочении обращения нефтепродуктов

Заключение к проекту закона Украины от 17.12.2010 № 7484
Дата рассмотрения: 11.05.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики на своєму засіданні 11.05.2011 року (протокол N 5) розглянув проект Закону України про впорядкування обігу нафтопродуктів (реєстр. N 7484 від 17.12.2010 року), поданий народним депутатом України Полянчичем М. М.

Зазначений законопроект, як це вказано у пояснювальній записці до нього, внесено з метою забезпечення дієвого механізму державного контролю за обігом та якістю нафтопродуктів, що реалізуються в Україні, визначення правових засад державного регулювання в цій сфері, права, обов'язків та відповідальності суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво, імпорт, поставку, зберігання та реалізацію підакцизних нафтопродуктів та уповноважених державних контролюючих органів. Законопроект також має на меті створення перешкод та руйнацію злочинних схем з мінімізації та ухиляння від сплати податків на ринку нафтопродуктів.

Комітет зазначає наступне.

Проведений аналіз зазначеного законопроекту свідчить про те, що його норми направлені на створення системи додаткового контролю за справлянням акцизного податку з нафтопродуктів шляхом запровадження маркерів акцизного податку, визначення додаткових повноважень органів державної податкової служби щодо такого маркування та додаткових обов'язків і відповідальності платників податків щодо зазначеного. Тобто назва законопроекту не відповідає його змісту.

Запропонована система контролю є за своєю суттю аналогічною діючої системи маркування алкогольних та тютюнових виробів акцизними марками.

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Податкового кодексу України, цей Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Розділом VI "Акцизний податок" Податкового кодексу України регулюються питання щодо акцизного податку. Згідно із нормами статті 215 цього Кодексу, в якій визначаються підакцизні товари та ставки податку, до підакцизних товарів віднесено також і нафтопродукти. Інші положення зазначеного розділу регулюють, зокрема, питання маркування підакцизних товарів, встановлюють механізм такого маркування, включаючи здійснення податковими органами відповідних контрольних функцій.

Опрос