Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статьи 36, 127 и 205 Гражданского процессуального кодекса Украины (относительно вопросов, в соответствии с которыми суд решает дела)

Заключение к проекту закона Украины от 19.11.2010 № 7386
Дата рассмотрения: 30.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статей 36, 127 і 205 Цивільного процесуального кодексу України (щодо питань, відповідно до яких суд вирішує справи)" (реєстр. N 7386 від 19.11.2010, внесений народними депутатами України С. В. Гордієнком, В. А. Бевзом, В. А. Бондиком)

У проекті пропонується внести доповнення до частин другої та третьої ст. 36, частини другої ст. 127 ЦПК України, згідно з якими третій особі, яка залучається (вступає) до справи, мають надаватися копії позовної заяви та доданих до неї документів. Крім цього, пропонується уточнити зміст пункту четвертого частини першої ст. 205 ЦПК України щодо визначення укладення мирової угоди підставою для закриття провадження у справі.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Згідно з ст. 35 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть бути залучені до участі у справі за клопотанням сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду. Змінами, які пропонується внести до ст. 36 цього Кодексу, пропонується уточнити порядок залучення до участі у справі третьої особи за заявою сторони чи іншої особи, яка бере участь у цій справі. Проте поза увагою авторів законопроекту залишився порядок залучення до участі у справі третьої особи за ініціативою самого суду, який також не визначений у цій статті. У зв'язку з цим пропонуємо доповнити проект внесенням відповідних змін до неї.

2. Звертаємо також увагу на необхідність доповнення проекту внесенням змін до ст. 119 ЦПК України, у якій слід вказати, що позовна заява має містити ім'я (найменування) третіх осіб, які залучаються до участі в справі.

3. Головне управління не підтримує внесення запропонованих проектом змін до ст. 205 ЦПК України, оскільки умови мирової угоди можуть суперечити закону чи порушувати права, свободи чи інтереси інших осіб. Саме тому для закриття справи мирова угода згідно з ст. 175 ЦПК України перевіряється судом, який постановляє ухвалу про її визнання. З огляду на це підставою для закриття справи має бути лише та мирова угода, яка визнана судом, що і передбачено чинною редакцією п. 4 частини 1 ст. 205 ЦПК України.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос