Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 18 Закона Украины "О транспорте" относительно приведения ее норм в соответствие с Конституцией Украины и Законом Украины "О порядке разрешения коллективных трудовых споров (конфликтов)"

Заключение к проекту закона Украины от 26.08.2010 № 7046
Дата рассмотрения: 21.09.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань транспорту і зв'язку розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 18 Закону України "Про транспорт" щодо приведення її норм у відповідність до Конституції України та Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", поданий народним депутатом України Харою В. (реєстр. N 7046 від 14.06.2011).

В пояснювальній записці зазначено, що метою законопроекту є врегулювання на законодавчому рівні питань заборони проведення страйків на підприємствах транспорту. На думку автора законопроекту, внесення запропонованих змін дозволить перевести вирішення конфліктів на вказаних підприємствах в правове русло, значно скоротити кількість несанкціонованих страйків і надасть можливість працівникам транспортної галузі захищати свої законні права та інтереси методами цивільного протесту, як це і передбачено статтею 44 Конституції України.

Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України у висновку від 21 червня 2011 року N 16/3-705/7046 повідомляє, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.

Кабінетом Міністрів України запропоновані зміни не підтримуються (висновок від 12 серпня 2011 року N 8763/0/2-11). На думку Уряду це може призвести до дестабілізації діяльності підприємств транспортної, а також інших галузей економіки та завдати шкоди соціальним і економічним інтересам держави.

Опрос