Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно запрещения рекламы, спонсорства и стимулирования продажи табачных изделий

Заключение к проекту закона Украины от 24.09.2009 № 5164
Дата рассмотрения: 19.09.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації за дорученням Голови Верховної Ради України розглянув на засіданні 15.06.2011 зауваження і пропозиції, що надійшли від суб'єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів) (реєстр. N 5164 від 24.09.2009 р.), і рекомендує прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

При доопрацюванні законопроекту Комітет розширив перелік об'єктів, де забороняється реклама тютюнових виробів, посилив відповідальність за рекламування тютюнових виробів та ввів додаткові обмеження щодо спонсорства для представників тютюнової промисловості.

У роботі з доопрацювання законопроекту, крім народних депутатів України, взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я України, Держспоживстандарту України, керівники громадських організацій. Значних змін зазнала структура документа з огляду на визначені межі предмету правового регулювання Закону України "Про рекламу" та Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". Відповідне рішення Комітет також прийняв з огляду на зауваження Головного науково-експертного управління, в якому йшлося що "питання щодо обмеження реклами тютюнових виробів, заборони видів діяльності з рекламування тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, під якими вони випускаються, зокрема, спонсорства, виходять за межі предмету регулювання Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення") і відносяться до сфери статті 22 Закону України "Про рекламу".

Опрос