Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Кредитного соглашения (Проект "Строительство воздушной линии 750 кВ Запорожская АЭС - Каховская") между Украиной и Европейским банком реконструкции и развития

Заключение к проекту закона Украины от 25.05.2011 № 213
Дата рассмотрения: 10.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про ратифікацію Кредитної угоди (Проект "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська") між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку" (реєстр. N 213 від 25.05.2011)

У законопроекті передбачається ратифікація Кредитної угоди (Проект "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська") між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку, підписаної 19 жовтня 2010 року в м. Києві, згідно з якою Україні надається кредит у сумі 175 млн. євро, при цьому останньою датою погашення кредиту є 20 жовтня 2025 року.

Ратифікація зазначеної Кредитної угоди Верховною Радою та її реалізація можуть сприяти підвищенню ефективності, якості й надійності виробництва та передачі електроенергії в південних регіонах України, що матиме позитивні наслідки для національної економіки.

Разом з тим у процесі ратифікації, на наш погляд, доцільно звернути увагу на певні положення угоди, які потребують додаткового пояснення.

До таких положень можна віднести окремі приписи статті III (розділ 3.01 "Інші позитивні зобов'язання за Проектом"). Згідно з пунктом "g" Позичальник повинен здійснити розробку та почати впровадження Кодексу електричних мереж до 30 червня 2011 року. В свою чергу відповідно до розділу 1.02 "Визначення" зазначений кодекс означає набір правил, які повинні "запровадити технічні принципи та вимоги, що повинні виконуватися підприємствами, які займаються виробництвом, передачею електроенергії та її розподілом, і які за формою та змістом повинні бути задовільні для Банку". У зв'язку з цим вважаємо, що має бути надана додаткова інформація щодо мети, змісту, правового статусу цього кодексу та його актуальності в плані реалізації зазначеної Кредитної угоди.

Зауваження викликає положення, викладене у підпункті 1 пункту "о" розділу 3.01, згідно з яким Позичальник повинен "уживати або забезпечити вжиття всіх додаткових заходів для надання відповідних коштів для завершення Проекту, у тому числі, зокрема, шляхом переоцінки та, за необхідності, перегляду політики оподаткування та дивідендів стосовно Установи, що впроваджує Проект, та застосування таких податків і дивідендів стосовно платежів усіх коштів, які повинні сплачуватися за Субкредитною угодою, та всіх капітальних витрат, пов'язаних з Проектом".

Опрос