Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Недельный обзор судебной практики Кассационного уголовного суда в составе Верховного Суда

Верховный Суд
Обзор от 15.06.2019

ВЕРХОВНИЙ СУД

ТИЖНЕВИЙ ОГЛЯД
судової практики Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Рішення, внесені до ЄДРСР за період з 10.06.2019 по 14.06.2019

1. КРИМІНАЛЬНІ ПРОВАДЖЕННЯ, ПЕРЕДАНІ НА РОЗГЛЯД ПАЛАТИ, ОБ'ЄДНАНОЇ ПАЛАТИ АБО ВЕЛИКОЇ ПАЛАТИ ВЕРХОВНОГО СУДУ

1.1. Ухвала про передачу кримінального провадження на розгляд ВП ВС щодо визначення кола суб'єктів, які уповноважені здійснювати повідомлення про підозру судді (тлумачення положень ст. 481 КПК)

Ухвала від 12.06.2019

Справа N 536/2475/14-к

Провадження N 51-5601км18

Колегія суддів Другої судової палати

Прокурор порушує питання про скасування ухвали апеляційного суду та призначення нового розгляду в суді апеляційної інстанції на підставах істотного порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність. На обґрунтування такого прохання зазначає, що апеляційний суд безпідставно погодився із висновком місцевого суду щодо недопустимості доказу - протоколу обшуку в службовому кабінеті ОСОБА_1, та, як наслідок, похідних від нього доказів. Помилковим, на думку автора касаційної скарги, є висновок суду про те, що вручення повідомлення про підозру ОСОБА_1, яке складено та підписано заступником Генерального прокурора України, за дорученням останнього слідчим прямо суперечить вимогам кримінального процесуального закону. Проте прокурор вважає, що КПК такої заборони не містить. Прокурор вказує, що суд апеляційної інстанції не врахував розміру завданої шкоди при перевірці кваліфікації вчиненого злочину, а тому всупереч ст. 413 КПК не застосував закону, який підлягав застосуванню, тобто повинен був кваліфікувати дії ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 190 КК. Вважає, що ухвала апеляційного суду не відповідає вимогам ст. 419 КПК.

Верховний Суд передав кримінальне провадження на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі ч. 5 ст. 434-1 КПК.

Предметом розгляду колегії суддів Верховного Суду є касаційна скарга прокурора на ухвалу апеляційного суду від 15 січня 2018 року, якою залишено без змін вирок районного суду від 27 листопада 2015 року стосовно ОСОБА_1, якого визнано невинуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч. 3 ст. 368 КК, та ОСОБА_2, дії якого кваліфіковано за ч. 1 ст. 190 КК, а кримінальне провадження закрито у зв'язку із закінченням строків давності.

Опрос