Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Анализ судебной практики применения норм закона об освобождении от уголовной ответственности (наказания) в связи с истечением сроков давности

Верховный Суд Украины
Письмо от 01.02.2014

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

АНАЛІЗ
судової практики застосування норм закону про звільнення від кримінальної відповідальності (покарання) у зв'язку із закінченням строків давності*

____________
* Витяг з аналізу до друку підготовлений суддею Верховного Суду України Е. І. КОВТЮК і старшим консультантом відділу вивчення судової практики управління вивчення та аналізу судової практики І. Б. ЛАВРОВСЬКОЮ.

Загальні засади звільнення від кримінальної відповідальності (покарання) у зв'язку із закінченням строків давності

Строк давності - це передбачений ст. 49 Кримінального кодексу України (далі - КК) певний проміжок часу з дня вчинення злочину і до дня набрання вироком законної сили, закінчення якого є підставою звільнення особи, яка вчинила злочин, від кримінальної відповідальності.

Матеріально-правовими підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності є:

- закінчення встановлених ч. 1 ст. 49 та ст. 106 КК строків;

- відсутність обставин, що порушують їх перебіг (частини 2 - 4 ст. 49 КК).

Процесуально-правовими підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності є:

- притягнення особи як обвинуваченого;

Опрос