Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Анализ практики применения ст. 625 Гражданского кодекса Украины в гражданском судопроизводстве

Верховный Суд Украины
Письмо от 01.07.2014

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

Аналіз практики застосування ст. 625 Цивільного кодексу України в цивільному судочинстві1

____________
1 Аналіз підготовлений суддею Верховного Суду України Сеніним Ю. Л., науковим консультантом відділу вивчення судової практики управління вивчення та аналізу судової практики Мельник З. П., к. ю. н., та науковим консультантом відділу вивчення судової практики управління вивчення та аналізу судової практики Коноваловою Н. О., к. ю. н.

Грошові зобов'язання охоплюють усі сфери суспільного життя і виникають насамперед у сфері приватноправових (цивільно-правових) відносин. Питання про цивільно-правову відповідальність за порушення грошових зобов'язань потребує ретельного вивчення та вдосконалення, що зумовлено, зокрема, нинішньою ситуацією, пов'язаною із кризою неплатежів.

Метою цього аналізу є вивчення практики застосування судами норм законодавства при розгляді цивільних справ про відповідальність за порушення грошових зобов'язань, виявлення складних і спірних питань, що виникають у судовій практиці, розробка пропозицій щодо забезпечення правильного та однакового застосування судами норм права.

Зміст ст. 625 Цивільного кодексу України та сфера її застосування

Опрос