Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Заключения Верховного Суда Украины, изложенные в решениях, принятых по результатам рассмотрения заявлений о пересмотре судебного решения на основании, предусмотренном п. 1 ч. 1 ст. 237 КАС Украины, за I полугодия в 2013 г.

Верховный Суд Украины
Заключение от 01.04.2014

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

Висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 237 КАС України, за I півріччя 2013 р.

Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки

Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері господарської діяльності

1. Виходячи із системного аналізу ст. 5 Закону України від 23 березня 1996 р. N 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності"1 видача грошового або майнового виграшу за результатами гри як обов'язкова умова приналежності певної діяльності до сфери грального бізнесу є необхідною для діяльності, пов'язаної з влаштуванням гральних автоматів і проведенням лотерей (крім державних) та розіграшів. Видача грошового або майнового виграшу як умова для обов'язкового отримання торгового патенту для діяльності, пов'язаної з влаштуванням окремих ігрових місць, у тому числі кегельбанів, чинним на час виникнення спірних правовідносин законодавством не вимагалася.

____________
1 Закон втратив чинність на підставі Податкового кодексу України.

Наказ Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму в Україні від 7 лютого 2001 р. N 261 "Про перелік видів спорту, що визнані в Україні" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2001 р. за N 155/5346)2, яким розмежовано такі види спорту, як боулінг та кеглі, не впливає на порядок патентування господарської діяльності, щодо якої виник спір.

Опрос