Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О восстановлении на работе и взыскании заработной платы за время вынужденного прогула

Верховный Суд Украины, Судебная коллегия по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 20.07.1995

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 20 липня 1995 року

У грудні 1992 р. С. пред'явив позов до міського виробничо-технічного відділу зв'язку про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Позивач зазначав, що з квітня 1963 р. працював у відповідача електромонтером електропідживлюючої установки. У жовтні 1988 р. йому було присвоєно п'ятий кваліфікаційний розряд, а наказом від 17 листопада 1992 р. він був звільнений за п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП - на підставі невідповідності займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації.

Посилаючись на те, що справжньою причиною його звільнення було упереджене ставлення до нього адміністрації, позивач просив суд задовольнити його позов.

Справа розглядалася судами неодноразово. Рішенням районного суду від 10 лютого 1994 р., залишеним без зміни ухвалою обласного суду від 15 березня 1994 р., у позові відмовлено.

Президія обласного суду постановою від 29 квітня 1994 р. протест заступника прокурора області залишила без задоволення, а судові рішення - без зміни.

Заступник Генерального прокурора України порушив у протесті питання про скасування зазначених судових рішень і направлення справи на новий розгляд.

Опрос